Smršajte bez padanja u nesvest

42

Vitka linija ne zahteva izgladnjivanje. Ako ste se ugojili i želite da smršate bez rigorozne dijete, dajemo vam savete za uspešno skidanje kilograma.

Suvišnih kilograma možete se rešiti i bez strogih dijeta. Dovoljno je da samo malo promenite navike i vrlo brzo će stići rezultati. Važno je da budete istrajni i prebrodite početnu krizu sa kojom se svako suočava.  

Gubitak kilograma bez dijete je moguć. Zato, prestanite da tražite izgovore. Insistira se na tome da sve obroke jedete redovno i da ih ne preskačete. Evo nekoliko saveta i trikova da izgubite kilograme bez napornog izgladnjivanja.

Potreba za vodom

Redovan unos tečnosti je još jedno od pravila. Pijte puno vode, jer vam to pomaže da izbacite višak tečnosti iz organizma. Prosečna potreba za tečnošću je oko 8 čaša vode na dan. Preporučuje se da i pre jela popijete čašu vode, jer će to ubrzati vaš metabolizam. Pored toga, ova količina vode pružiće vam privremen osećaj sitosti.  

Zdravlje na usta ulazi

Iako izgleda komplikovano, hraniti se zdravo je vrlo jednostavno. Zdrava i umerena ishrana je veoma bitna za vaš organizam. Uzimajte manje zalogaje – tako ćete uštedeti 75 kalorija dnevno.

Veoma je bitno da vaša ishrana bude raznovrsna. Obrok možete početi sa niskokaloričnom supom, to će vam pomoći da unesete manje kalorija tokom glavnog jela. Meso ili riba sa barenim povrćem svakako je dobar izbor kada je ručak u pitanju. I nikako ne zaboravite voće.

U dodiru sa začinima

Kombinacijom začina zaista možete dobiti odličan ukus. Sigurno i sami imate nekoliko začina koje upotrebljavate uz sva jela. Ako je so jedan od njih, onda morate biti veoma oprezni. Dokazano je da so goji, stoga je koristite u manjim količinama. Dodavanje ljutih začina može da zadovolji vašu potrebu za ugljenim hidratima. Peršun sa­drži vi­ta­mi­ne A i C, kal­ci­jum i gvožđe, zato se preporučuje kao dodatak jelima.

Indijski semafor

Ovaj sistem koristi se prema principu boja na semaforu. Crvenu zonu čini hrana koju treba izbegavati, kao npr. hrana bogata mastima ili šećeri. Žutoj zoni pripadaju namirnice koje možete jesti umereno, poput hrane sa malom količinom masnoće. Kao i na pravom semaforu, zelenu zonu zauzima hrana koja se toplo preporučuje.

U ovom sistemu namirnice premeštate iz jedne u drugu zonu, zavisno od toga kako spremate hranu. Recimo, ako skuvate krompir, zasigurno imate zeleno svetlo. Pire je obrok koji se ubraja u žutu zonu, a ako se ipak odlučite da ga ispržite, ulazite u crvenu zonu. Semafor ili neki drugi dnevnik ishrane će vam pomoći u borbi protiv kilograma, te se preporučuje da ga imate.